Wyniki głosowania

 

Zwycięskie projekty ABO 2019

Mamy już oficjalne wyniki Aleksandrowskiego Budżetu Obywatelskiego 2019!  Zwycięskie projekty w zestawieniu poniżej zaznaczono na błękitny kolor. Na pierwszym miejscu znalazła się tężnia solankowa, która uzyskała 1050 głosów. Kolejny na podium jest projekt „Ratuj pszczoły 2”. W jego ramach zakupione zostaną hotele dla dzikich zapylaczy oraz powiększona zostanie baza pożytkowa poprzez zasadzenie wierzb oraz leszczyn na terenie Aleksandrowa. Trzecie miejsce zajął natomiast projekt zakładający powstanie placu zbaw w parku przy ulicach: Targowy Rynek i Warszawskiej.

Ponad 700 głosów zdobyły także projekty, które w zestawieniu zwycięskich propozycji plasują się na miejscach od 4. do 9. Wśród nich trzy mają proekologiczny charakter. Zestawienie zwycięskich zadań pokazuje, że mieszkańcy Aleksandrowa troszczą się o środowisko, w którym żyją. Dzięki ich głosom w niedługim czasie zakupione zostaną: dron antysmogowy, automaty do recyklingu plastikowych butelek i puszek oraz zgniatarki – również do plastikowych butelek i puszek.

W tym roku będzie można także skorzystać z bezpłatnych porad u kardiologa, endokrynologa oraz innych lekarzy specjalistów. W parku miejskim wybudowana zostanie zadaszona scena, a na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji postawione zostaną kontenery wc. W wakacje mieszkańcy będą mogli skorzystać z oferty kina plenerowego, które z pewnością umili letnie wieczory. Natomiast po zmroku oraz w okresie jesienno-zimowym z pewnością przydadzą się opaski odblaskowe, zakupione dzięki projektowi „Jestem widoczny”. Bardziej widoczni będą również wandale, którzy uprzykrzają życie mieszkańcom Osiedla Sikorskiego i Słonecznego. Zainstalowanie monitoringu osiedlowego z pewnością korzystnie wpłynie na poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Bezpieczniej mają także szansę poczuć się aleksandrowscy seniorzy. To im dedykowany jest projekt „pudełka/koperty ratujące życie pacjenta”. Propozycja zakłada zakup pudełek/kopert, w których znajdować się będą informacje o stanie zdrowia danej osoby. Przedmioty zlokalizowane w lodówce, w mieszkaniu pacjenta, ułatwią dotarcie do potrzebnych informacji personelowi medycznemu w sytuacji udzielania pomocy.

Zadanie „Pudełka/koperty ratujące życie pacjenta” zostanie zrealizowane, mimo że uzyskało mniej głosów, niż trzy inne projekty. Wynika to z regulaminu Aleksandrowskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Zgodnie z nim projekt, którego wartość powoduje przekroczenie puli 1 200 000 zł, nie wchodzi w zakres zadań do realizacji, ustępując miejsca następnym w kolejności projektom, które w 1 200 000 zł się jeszcze mieszczą.

Szczegółowe zestawienie wszystkich projektów znajduje się poniżej. (kid)

Liczba głosujących

3093

Ilość oddanych głosów

24601

Liczba głosujących z podziałem wiekowym